Görögország és Németország már Pekingben! - az olaszok és a románok még küzdenek a kijutásért

hozzászólás, 2008.03.06.

A nagyváradi olimpiai kvalifikációs torna csütörtöki két rangadója után a két csoport élén álló görög és német csapat megtartotta vezető pozícióját, ezzel megváltották repülőjegyüket a pekingi olimpiai játékokra. A maradék két helyért négy válogatott játszik ki-ki meccset.

Az A csoport rangadóján a görög válogatott Oroszország ellen játszott. A mérkőzés előtt már világos volt, hogy a hellének akár egy döntetlennel is kiharcolhatják részvételüket, míg az oroszoknak az egyszerű győzelem sem volt elegendő, hiszen körbeverés esetén még a románoknál is jobb kellett volna, hogy legyen a gólkülönbségük. Afrudakisz viszont már az elején tudatosítani akarta azt a szándékot hogy ők veretlenül akarják megnyerni a csoportot. Garbuzov még válaszolt, de a görögök elhúztak 3:1-re. Ezt a két-, olykor háromgólos különbséget a negyedik negyedig tartani tudták, de az oroszok elsősorban emberelőnyből szerzett góljaiknak köszönhetően felzárkóztak 7:6-ra. Többször volt lehetőségük kiegyenlíteni, azonban kétszer is elvesztették a labdát döntő szituációban. Végül Tomakosz tette fel az i-re a pontot 34 másodperccel a vége előtt, így Görögország mind az öt meccsét megnyerte az A csoportban.

Görögország - Oroszország 8:6 (2:1, 2:1, 2:2, 2:2)
Nagyvárad, v: Tulga (török), Chaney (amerikai)
Görögország: Deligiannisz - Chizasz, Mazisz, Tomakosz 2, C. Afrudakisz 1, Doszkasz 4, G. Afrudakisz. Csere: Kokkinakisz, Teodoropulosz, Miteludisz, Vulgarakisz, Milonakisz 1. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Oroszország: Dudkin - Jesztignejev, Balasov 1, Sztratan 2, Rekecsinszki, Garbuzov 1, Zinnurov 1. Csere: Finajev, Jerisov, Halturin 1, Zakirov. Szövetségi kapitány: Boris Popov
Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 7/3
Ötméteresből: 1/1, ill. -

A B csoportban Olaszországnak a Kanada elleni pontvesztés után csak a Németország elleni győzelem ért volna kvótát. Ennek megfelelően az első negyed végén 3:0-ra vezettek is. Azonban di Costanzo gólja után hiába állt 4:1 az eredményjelző-táblán, az olaszok számára 8 percig tartó gólcsend következett, ami alatt a németek 4 gólt is szereztek (Politze és Nossek testvériesen osztozott meg a találatokon), így a harmadik negyed közepére már át is vették a vezetést. Felugo ugyan egyenlített, és 5:5-ről indult az utolsó játékrész, de ekkor már elsősorban pankráció és sok kontra jellemezte a mérkőzést. A csapatok a megítélt emberelőnyöket sem tudták értékesíteni. Az olaszok a végén még próbálkozhattak, de hiába kértek időt, a lehetőséget elszalasztották, így lefújás után a német szakvezetők - élükön a szövetségi kapitány Hagen Stammal - boldogan fürödhettek a nagyváradi uszoda vizében.

Olaszország - Németország 5:5 (3:0, 1:3, 1:2, 0:0)
Nagyvárad, v: Vuletic (horvát), Brguljan (montenegrói)
Olaszország: Tempesti - Postiglione, Buonocore, Angelini, Bencivenga 1, Sottani, Mistrangelo. Csere: Binchi, di Costanzo 2, Felugo 1, Mangiante, Calcaterra 1. Szövetségi kapitány: Paolo Malara
Németország: Csigir - Savic, Politze 2, Nossek 2, Schertwitis, Kreuzmann, Mackeben. Csere: Naroska, Purschke, Dierolf 1, Oeler, Schlotterbeck. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm
Gól - emberelőnyből: 12/2, ill. 12/3
Ötméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Mistrangelo (20. p.), Politze (22. p.)

A csoportmérkőzések utolsó fordulójának eredményei:

A csoport:
Brazília-Szlovákia 6:12 (1:1, 1:3, 4:5, 0:3)
Görögország-Oroszország 8:6 (2:1, 2:1, 2:2, 2:2)
Románia-Kazahsztán 19:2 (5:0, 4:0, 2:1, 8:1)

B csoport:
Olaszország-Németország 5:5 (3:0, 1:3, 1:2, 0:0)
Mexikó-Kanada 6:18 (2:2, 1:5, 0:6, 3:5)
Irán-Macedónia 6:11 (0:2, 1:3, 2:2, 3:4)

Végeredmény:

A csoport:
Görögország 10, Románia 8, Oroszország 6, Szlovákia 4, Brazília 2, Kazahsztán 0 pont.

B csoport:
Németország 9, Olaszország 8, Kanada 7, Macedónia 4, Irán 1, Mexikó 1 pont.

A még megmaradt két olimpiai kvótát eldöntő párharcok:
Románia-Kanada
Olaszország-Oroszország

2 régi hozzászólás

Norberto hozzászólása
2008.03.07. 10:58

Nem sírnék, ha az olaszok nélkül rendeznék meg az olimpiát. Erős a sportdiplomáciájuk és egy Postiglione, Sottani, Angelini, Calcaterra, Tempesti fémjelezte csapat nagyon felpörögve bárkit elkaphat, talán még minket is. Az oroszokban ez a képesség már nincs meg. Mindenesetre erre az egy meccsre remélem összekapják magukat, bár én egy lyukas garast sem tennék a győzelmükre.