Szerbia-Horvátország - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.09.09.

A zágrábi Európa-bajnokság első elődöntője. Unatkozó olvasóink kedvéért élőzzük.

Szerbia-Horvátország 9:10 (1:2, 4:4, 2:2, 2:2)
Zágráb, Európa-bajnokság, elődöntő, v.: Naumov (orosz), Borrell (spanyol)
Szerbia: Soro - Avramovics, Gocsics 3, Udovicsics 1, Pijetlovics 1, Nikics 1, Alekszics, Radjen 1, Filipovics 1, Prlainovics, Mitrovics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics
Horvátország: Pavics - Burics 3, Boskovics 3, Dobud, Jokovics 2, Muslim 1, Karacs, Buslje, Sukno, Baracs, Hinics, Obradovics 1, Buljubasics. Szövetségi kapitány: Ratko Rudics
Gólok - emberelőnyből: 4/11, ill. 2/8
Gólok - ötméteresből: -/-, ill. 2/2
Kipontozódott: Buslje (30.p.)

A találkozó 17.45-kor kezdődik.

Oldalunk nem frissül automatikusan. A tartalmat az F5 gomb megnyomásával lehet frissíteni.

Meglepetésre negyedórával a kezdés előtt még vannak üres helyek a lelátón, nem is kevés.

Az üres helyek nagyjából elfogytak, lezajlott a bemutatás, meghallgattuk a két ország himnuszát. (Kis fütty volt a szerbeké alatt.)

Kezdődik a mérkőzés!

A horvátok támadhatnak először. A szerbek kiszorítják őket, lövés sincs. A túloldalon is elhal a támadás.

Baracs lő először kapura a meccsen, látszólag simán véd a kapus, de a kipattanóra lecsap Burics és bepöcköli - 0:1.

A szerbek  játszhatnak először emberelőnyben, Nikics be is lövi - 1:1.

A horvátok első fórja kimarad.

Mindkét oldalon egy-egy lehetőség - kihasználatlanul. Három perc van még a negyedből.

Pavics, a horvát kapus kétszer is véd.

Dobud ötméterest harcol ki, Boskovics belövi - 1:2.

A szerbek még helyzetbe kerülnek, de nem megy be.

Ismét a horvátok hozzák el.

Maro Jokovics a támadóidő lejártakor távolról lövésre szánja el magát, bemegy - 1:3.

A szerbek támadásban eddi nagyon halványak.

Burics lövése után a labda a kapufa éléről végiggurul" a gólvonalon, Soro hátranyúl, nem volt bent.

Szerb lefordulás, Udovicsics a jobbszélen előbb beadást mímel, majd belövi - 2:3.

Három perc telt el a negyetből.

A szerbek emberelőnybe kerülnek és a center Pijetlovicsra kijátszva gyorsan értékesítik - 3:3.

Kontra a hazaiak ellen. Hátul viszont labdát szereznek.

Horvát előny. Nincs sok fantázia a játékban, de nem is kell, ha Obradovics hátulról így be tudja lőni - 3:4.

Gocsics ugyanezt teszi a túloldalon, talán már le is járt az emberelőny - 4:4.

Miho Boskovics hatalmas gólt lő messziről, nyilván az ilyenek miatt igazolta őt le a Vasas - 4:5.

Még egy szerb emberelőnyre jut idő a negyedben. Radjen átlő - 5:5.

Burics az utolsó másodpercben lő, a labda Soro testéről magasra pattan és visszahullik a gólvonalra. Sőt, annál is beljebb, mert a bírók némi hezitálás után megadják a gólt - 5:6.

FÉLIDŐ

Annak ellenére, hogy eddig csak a horvátok vezettek, fordulatos, izgalmas a meccs.

Megint a horvátok hozzák el.

Udovicsics lövését védi Pavics.

Horvát fór - kimarad, de aztán hat a hat ellen Jokovics éles szögből belövi - 5:7.

Rossz szerb ejtés.

Szerb előny, Gocsics erős lövése után a labda a kapus kezét érintve vágódik be - 6:7.

Kontra a horvátok ellen. Kevesebb mint három perc a negyedből.

Horvát előny, gyönyörű játék után Burics belövi, de nem adják meg, valóban két méteren belül várta a labdát. A közönség őrjöng.

Lefordulnak a szerbek, Filipovics ziccerben, de átteszi a balszélre, ahol Gokics nem találja el a kapu üresen tátongó jobboldalát, kapufa!

Filipovics távoli lövéssel egyenlít - 7:7. Fél perc még a negyedből.

Horvát előny. Ugyanúgy Burics lövi be, most meg is adják -  7:8.

Pavics még véd egyet.

Az utolsó ráúszást is a horvátok nyerik, de a labdát hamar elvesztik.

A szerbeké az első előny a negyedben, Gocsics a jobbszélről akkor dobja be, amikor már kiegészültek a hazaiak - 8:8.

Előnyt fújnak a hazaiaknak, Ratko Rudics időt kér. Az előnyt a hazaiak kedvence, Muslim belövi - 8:9.

Három és fél perc van hátra, amikor Pavics véd, támadhatnak megint a horvátok. A közönség egyre izgatottabb.

Most viszont kimegy egy horvát. A nagy lehetőség előtt Dejan Udovicsics kér időt. Az emberelőnyt Mitrovics "kétmétergyanús" körülmények között értékeíta - 9:9.

Két perc még, előnyben a horvátok, de jó a szerb blokk!

Ellőtt szerb labda, fölé, jön az utolsó perc.

Horvát előny, Rudics kikéri második idejét.

A fór kimarad, de a labda a horvátoknál marad. Burics sikeres centerezés, öt másodperccel a vége előtt ötméterest fújnak! Boskovics belövi - 9:10.